10 Fotografií, Prečo je Mobil Najlepší Priateľ Človeka

Mobilné telefóny sa stali našimi vernými spoločníkmi v každodennom živote a s ich vývojom sa stali aj našimi najlepšími fotografickými partnermi. Niektorí by mohli tvrdiť, že majú svoje obmedzenia a že určite nedokážu zachytiť tak kvalitné fotografie ako profesionálne fotoaparáty. Áno, majú svoje obmedzenia, ale tieto sú vyvážené ich praktickou veľkosťou a možnosťou byť vždy pri ruke.

Sám som majiteľom systému Sony Alpha a pri svojich výletoch ho mám vždy po ruke. Napriek tomu však nedám dopustiť na smartfón, ktorý je prvým zariadením, ktoré mám pri sebe, keď zachytím niečo zaujímavé. Ako sa hovorí, pripraveným šťastie praje, a ak nemáte fotoaparát neustále na krku, môžete prísť o tie neopakovateľné momenty.

Argumenty o obmedzenosti mobilnej fotografie a jej nedostatočnosti pri snímaní za šera už dávno neplatia. Moderné smartfóny sú schopné vďaka výkonným procesorom vykonávať skutočné zázraky aj keď niekedy len s 12megapixelmi. Pre väčšinu používateľov to nie je problém, keďže fotky sú primárne prehliadané na sociálnych médiách. 

V oblasti “smartfotografie” sa možnosti neustále rozširujú, naopak, nekladú sa žiadne hranice. Hlavný objektív, väčšinou ten najkvalitnejší na zariadení, umožňuje fotografom komponovať scény bez zbytočných komplikácií s zoomom, podobne ako to robievali umelci ako Henri Cartier-Bresson.

Jednou z najlepších vecí pri fotení na mobil je možnosť okamžite sa venovať fotografii hneď po jej zhotovení, či už pri káve alebo na chate pri oddychu. Okamžitá odmena môže byť zdieľaná s priateľmi na sociálnych sieťach.

No, ak som vás aj napriek tomu nedokázal presvedčiť o výhodách fotenia na mobil, pozrite si moju galériu nižšie. A ak by ste mali záujem o niektoré z mojich diel, neváhajte a napíšte mi správu.